Головна сторінка

Бершадьський районний суд Вінницької області (поштовий індекс, адреса)Скачати 48.47 Kb.
НазваБершадьський районний суд Вінницької області (поштовий індекс, адреса)
Дата конвертації12.04.2016
Розмір48.47 Kb.
ТипДокументи

Бершадьський районний суд Вінницької області

(поштовий індекс, адреса)
Адвоката Петренка П. П.

(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.06.2001 р., поштовий індекс, адреса, телефон), захисника Іванова І. І., обвинуваченого за ст. 264 КК України у кримінальному провадженні 0/0000/0000/2012
КЛОПОТАННЯ

про проведення слідчих дій
До Бершадьського районного суду Вінницької області передані матеріали кримінального провадження № 0/0000/0000/2012 щодо Іванова І. 1. за ознаками злочину, передбаченого ст. 354 КК України. Підготовче судове засідання призначене на 12. 12.2012 р.

Органами досудового розслідування Іванов І. І. обвинувачується в тому, що 01.11.2012 р. він, перебуваючи на посаді інженера-землевпорядника Бершадьського рийонного відділу Вінницької обласної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» незаконно одержав грошові кошти в сумі 4000 гривень шляхом вимагання за прискорення виготовлення та видачі державного акту на право власності на земельну ділянку його власнику за таких обставин, викладених в обвинувальному акті.

Маючи намір отримати державний акт на право власності на земельну ділянку, Кузьменко Ю. П. звернувся до Бершадьського районного відділу КОФ ДП «Центр ДЗК», з яким 10.10.2012 р. уклав договір № 09-0210 на виконання робіт по виготовленню документації із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку. Того ж дня, тобто 10.10.2012 р., Кузьменко Ю. П. оплатив на рахунок КОФ ДП «Центр ДЗК» грошові кошти в сумі 880,23 гривень за виконання цих робіт.

Розробка технічної документації із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку Кузьменка Ю. П. була доручена інженеру-землевпоряднику Бершадьського районного відділу Вінницької обласної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» Іванову І. І.

В ході розроблення технічної документації та виготовлення державного акту на право власності на земельну ділянку Кузьменко Ю. П. звернувся до Іванова І. І. з проханням прискорити виготовлення технічної документації та видачу йому дер­жавного акту на право власності на земельну ділянку. Іванова І. І. відповів Кузьменку Ю. П., що зможе прискорити процес розробки технічної документації, виго­товлення та реєстрацію державного акту при умові надання йому винагороди в сумі 800 доларів США,

Кузьменко Ю. П., розуміючи, що без передачі Іванова І. І. вказаних коштів, не зможе реалізувати законне право на приватизацію земельної ділянки у встановлен­ий термін, на вказану вимогу змушений був погодитись з метою недопущення на­стання шкоди своїм правам та охоронюваним законом інтересам.

Після повернення в жовтні 2012 р. із КОФ ДП «Центр ДЗК» роздрукованого державного акту на право власності на земельну ділянку Кузьменка Ю. П. до Бершадьського районного відділу КОФ ДП «Центр ДЗК» Іванов І. І., знаючи про згоду Кузьменка Ю. П. передати йому грошові кошти в сумі 800 доларів США, тому маючи особисту корисливу зацікавленість, особисто заніс на підпис вказаний державний акт до начальника управління Держкомзему в Бершадьському районі і голови Бершадьської районної державної адміністрації Вінницької області. Після цього, 14.11.2012 р. Іванов І. І. зателефонував Кузьменку Ю. П. та повідомив, що державний акт на його земельну ділянку виготовлений і він може його отримати у Бершадьському районному відділі КОФ ДП «Центр ДЗК».

Під час зустрічі, яка відбулася 15.11.2012 р. в приміщенні Бершадьського районного відділу КОФ ДП «Центр ДЗК» Іванов І. І. підтвердив свою незаконну вимогу щодо передачі йому грошових коштів за видачу державного акту на право власності на земельну ділянку. При цьому, Іванов І. І. на прохання Кузьменка Ю. П. погодився зменшити суму незаконної винагороди до 500 доларів США з’ясувавши, що на той момент у Кузьменка Ю. П. не було при собі необхідні суми грошових коштів, не видав йому державний акт та призначив наступну зустріч на 16.11.2012 р., пообіцявши віддати Кузьменку Ю. П. державний акт на земельну ділянку після передачі грошових коштів.

16.11.2012 р. о 13 годині 40 хвилин, Кузьменко Ю. П. прибув до Бершадьського районного відділу КОФ ДП «Центр ДЗК» та звернувся до Іванова І. І., який знаходячись в своєму службовому кабінеті, діючи з корисливих мотивів та шляхом вимагання, вказав Кузьменку Ю. П. покласти принесені ним грошові кошти між документами, що були складені на його робочому столі. Після того, як Кузьменко Ю. П. поклав на вказане місце грошові кошти в сумі 4000 гривень, що було еквівалентом 500 доларів США, тобто матеріальні блага у значному розмірі, на вимогу Іванова І. І. реєстратор зареєструвала державний акт серії ЯЛ № 914205 на право власності на земельну ділянку та видав його під розписку Кузьменку Ю. П.

Під час досудового слідства слідчим не було проведено ряд слідчих дій, про які захисник подавав клопотання, для встановлення важливих обставин події. Скаргу на відмову в задоволенні клопотань захисту про проведення слідчих дій слідчий суддя залишив без задоволення, що призвело до неповного та однобічного дослідження доказів у кримінальному провадженні, невідповідності висновків досудового розслідування обставинам події.

З огляду на викладене вище, керуючись ст.ст. 94, 315 КПК України,

ПРОШУ:

Під час підготовчого судового засідання вирішити питання про проведення таких слідчих дій:

1) Допитати в якості свідків понятого і працівників правоохоронних органів, що брали участь у затриманні Іванова І. І. 16.11.2012 р.

2) Допитати в якості свідків начальника управління Держкомзему в Бершадьському районі та голову Бершадьської районної державної адміністрації.

3) Провести огляд державного акту серії ЯЛ № 914205 на право власності на земельну ділянку та призначити почеркознавчу експертизу підпису Іванова І. І. на ньому

4) Провести слідчий експеримент та дослідити відеозапис оперативної зйомки від 16.11.2012р.
08 грудня 2012 р.

Адвокат Петренко П. П. (підпис)