Головна сторінка

Замість ручки – ноутбук, або Сьогоднішні стратегії підготовки фахівців майбутнього Тетяна Степанова 25. 11. 2011НазваЗамість ручки – ноутбук, або Сьогоднішні стратегії підготовки фахівців майбутнього Тетяна Степанова 25. 11. 2011
Дата конвертації23.04.2016
Розмір20.3 Kb.
ТипДокументи

Замість ручки – ноутбук, або Сьогоднішні стратегії підготовки фахівців майбутнього
Тетяна Степанова

25.11.2011
Сучасна освіта, починаючи зі школи і до вищого навчального закладу, неможлива без оволодіння комп'ютерними технологіями. Причому, стосується це не лише підготовки безпосередньо IT-фахівців, але й тих, хто бачить застосування своїм силам в інших сферах. Тому працівникам освіти сьогодні доводиться не просто йти в ногу з часом, але й випереджати його.

Ці та інші проблеми обговорювалися в Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини Університету «Україна» на VI Всеукраїнській конференції «Комп'ютерні технології: наука і освіта», яка проводилася під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а також Головного управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації. У конференції брали участь представники Інституту комп'ютерних технологій Університету «Україна», Луцького інституту розвитку людини та Івано-Франківської філії Університету «Україна», гості з Криму, Тернополя, Мелітополя, миколаївських внз – Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, Південнослов'янського інституту Київського славістичного університету та інші.

А від гостинних господарів – викладачі, студенти, а також школярі і вихованці дитячого садка. Тут, в освітньому комплексі «Гіпаніс»-«Україна», завдяки сучасній базі комп'ютерні технології використовуються, як зазначив завідувач кафедри Миколаївського інституту розвитку людини доктор економічних наук професор Володимир Миколайович Ганганов, «у підготовці від дитинства до магістрантів, аспірантів».

Гості побували в комп'ютерних класах і аудиторіях, обладнаних на найвищому рівні, і могли в цьому переконатися на власні очі. А про накопичений досвід, про те, як впроваджується в навчальному процесі принцип «Один комп'ютер – один учень», розповіла на конференції заступник директора школи «Гіпаніс-Еос» Тамара Миколаївна Довгань.

Великий інтерес викликала доповідь директора Інституту комп'ютерних технологій Університету «Україна» кандидата технічних наук, професора Вячеслава Васильовича Поліновського, який розповів про те, як МОН почав міняти систему освіти, розділяючи комп’ютерні науки, програмну і комп'ютерну інженерію, про проблеми підготовки IT-фахівців відповідно до все зростаючих вимог сьогоднішнього ринку праці, про те, яким критеріям повинні відповідати ці фахівці, виступ завідувача кафедри комп'ютерної інженерії Університету «Україна», кандидата технічних наук, професора Анатолія Григоровича Тимошенка та інших.

Обмін досвідом, обговорення актуальних питань і опрацювання спільних рішень продовжилися під час «круглого столу», проведеного у рамках конференції.

А завтрашній день поставить нові проблеми. Їхнє обговорення, пошук шляхів вирішення відбудеться вже на наступній конференції, яку вирішено провести в Новій Каховці.